Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Pavel Poc v první desítce nejvlivnějších europoslanců

Široká studie se zaměřila nejen na politická prohlášení, ale na skutečné kroky a iniciativy, které v této oblasti poslanci dosáhli. Kromě hlasování a aktivity europoslanců se měřil jejich vliv na základě práce ve Výboru pro životní prostředí, zdraví a bezpečnost potravin /ENVI/.  WWE analyzovala zprávy zabývající se otázkami životního prostředí, s výjimkou zdraví a politik souvisejících s potravinami. Do studie byly rovněž zahrnuty soubory na ochranu biologické rozmanitosti a vzácných druhů. Důležitou roli hrála i práce poslanců v pracovních skupinách EP, jako jsou biologická rozmanitost, rozvoj venkova, myslivost a rekreační rybolov, změny klimatu, udržitelný rozvoj, sociální péče a péče o zvířata. V neposlední řadě se přihlíželo na aktivní účast na klíčové konferenci o klimatu v Paříži v roce 2015.

„ Vnímám ochranu životního prostředí prizmatem ochrany lidského zdraví. Tato témata se prolínají, myslet si, že můžeme beztrestně ničit prostředí ve kterém sami žijeme je hodně dětinské. Mám už řadu let kolem sebe skvělý tým, který tento pohled sdílí, takže jestli někdo pozitivně vyhodnotil můj vliv na tuto oblast, není to jen ocenění pro mě. Musím zejména poděkovat všem kolegům asistentům za jejich mnohaletou skvělou práci “, říká Pavel Poc. 

Medailonek:

RNDr. Pavel Poc – Poslanec Evropského parlamentu a vedoucí delegace europoslanců za ČSSD. Absolvent oboru všeobecná biologie - etologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jako vědec se věnoval hormonální regulaci chování hmyzu a v etologické laboratoři Fyziologického ústavu ČSAV i podvědomému vnímání u zvířat. V letech 1993-1998 pracoval jako vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Mariánských Lázních. Zabýval se zde mimo jiné regulací invazních rostlin a zpracoval metodiku likvidace bolševníku velkolepého. V r. 1997 vstoupil do ČSSD, v období 1998 – 2002 působil jako místostarosta Mariánských Lázní. V r. 2003 se stal společníkem firmy Zahradní a parková s r.o., kterou během sedmi let změnil na podnik s celorepublikovou působností. Svoji aktivní činnost ve firmě ukončil v r. 2009, kdy byl zvolen do Evropského parlamentu. Věnoval se ochraně životního prostředí, veřejného zdraví a bezpečnosti potravin, konkrétně se zaměřil na prevenci rakoviny, jadernou energetiku a udržení biologické rozmanitosti v EU.

Celý článek zde : http://www.votewatch.eu/blog/tints-of-green-who-influences-environmental-policy-in-the-european-parliament-and-how/

https://www.cssd.cz/aktualne/aktuality/europoslanci-cssd-ziskali-prestizni-uznani-za-svou-praci/

 

 

23.03.2017