Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Press service

Krátký životopis

RNDr. Pavel Poc (ČSSD/S&D) - narozen 24. května 1964 v Havlíčkově Brodě.

poslanec Evropského parlamentu, vedoucí delegace europoslanců za ČSSD a místopředseda Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.

V roce 2016 vyhlášen nevládní organizací VoteWatch.eu http://www.votewatch.eu/blog/who-holds-the-switch-on-eus-energy-policy-in-the-european-parliament/ nejvlivnějším českým europoslancem a na jaře 2017 9.nejvlivnějším europoslancem v otázkách životního prostředí ze všech 751 zákonodárců v EP.

Absolvent oboru všeobecná biologie - etologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jako vědec se věnoval hormonální regulaci chování hmyzu a v etologické laboratoři Fyziologického ústavu ČSAV i podvědomému vnímání u zvířat. V letech 1993-1998 pracoval jako vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Mariánských Lázních. Zabýval se zde mimo jiné regulací invazních rostlin a zpracoval metodiku likvidace bolševníku velkolepého. V r. 1997 vstoupil do ČSSD, v období 1998 – 2002 působil jako místostarosta Mariánských Lázní. V r. 2003 se stal společníkem firmy Zahradní a parková s r.o., kterou během sedmi let změnil na podnik s celorepublikovou působností. Svoji aktivní činnost ve firmě ukončil v r. 2009, kdy byl zvolen do Evropského parlamentu. Věnuje se ochraně životního prostředí, veřejného zdraví a bezpečnosti potravin, konkrétně se zaměřuje na prevenci rakoviny, jadernou energetiku a udržení biologické rozmanitosti v EU.

Více podrobností ZDE

24.02.2015