Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Euromýty

STK na sekačky nehrozí!

Byrokrati z Bruselu si opět vymysleli novou formu šikany a chtějí, aby sekačky na trávu splňovaly přísné emisní limity. To povede k vyšším cenám sekaček a než se nadějete, budete muset se sekačkami na povinnou kontrolu emisí. Alespoň to tvrdí zpráva původem z ČTK.

Není to pravda! Nenechte se opít rohlíkem, média a někteří politici znovu dělají z komára velblouda.

Proč člověk, který je v této oblasti naprosto nekompetentní, dává vyjádření k tématu, o kterém pravděpodobně slyšel poprvé? Ať pan Mach laskavě vysvětlí, proč hlasoval proti zákonu, který chrání zdraví lidí? Je mu jedno, jestli bagristi a traktoristi dostanou rakovinu? Absolutně tomu nerozumím.

Klíčovým prvkem tohoto návrhu samozřejmě nejsou sekačky. Je to zdraví a bezpečnost

09.07.2016

Vezměme rozum do hrsti a neřešme euromýty!

Tento týden jsme dostali od Evropské unie dárek a to v podobě možnosti nárokovat si 370 milionů korun, které si můžeme odečíst od svého příspěvku do rozpočtu EU. Laicky řečeno, privátní klub ocenil mimo jiné ČR jako svého člena za dobrou práci a snížil nám roční členství.

Proč se nepochválit? Proč nepoukázat na to, že jsme hospodářskou krizí prošli daleko lépe a úspěšněji než jiné unijní země? Ekonomika České republiky roste, nezaměstnanost mladých u nás je 10%, na rozdíl od například Španělska, kde je bez práce 44 % lidí v produktivním věku. Ano, pomohlo nám spoustu dalších jevů, vybrání vyšších úroků z prodlení, kurzové rozdíly a také nevyčerpání všech výdajových položek unijního rozpočtu, ale uvědomme si, že je to i rozpočtová kompenzace za nedávno představený

09.07.2016

Konec selfie před Eiffelovkou?

Po českých médiích a sociálních sítích běží informace, že se Evropský parlament chystá omezit svobodu panoramatu. Články informovaly veřejnost o tom, že Brusel plánuje terorizovat obyvatelstvo tím, že nám zakáže fotit se na ulici a pořizovat si tak suvenýry z cest. Jelikož však média nepodala všechny relevantní informace, je správné je uvést na pravou míru. V čem kauza tedy spočívá?

01.07.2015

Nedá mi to, abych krátce nezareagoval na zmínku o své vlastní osobě v bulvárním deníku Aha! ze 7. února tohoto roku.

Údiv nad stavem občanské nevědomosti o práci europoslanců v AHA! je především komický. Po víc než roce se konečně někdo zmínil o mém oblíbeném zářezu, smeteném nařízení o rozmnožovacím materiálu rostlin. To byla skutečně taková parlamentní libůstka, ovšem na příslušnou tiskovou konferenci tehdy přišel pouze stálý zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu Ondřej Houska spolu se zástupem novinářů z rakouských médií, protože mou partnerkou v téhle krásné bitvě byla má skvělá rakouská kolegyně Karin Kadenbach.

24.02.2015

STARÉ ALE DOBRÉ:)

Vedle předchozích mýtů je potřeba ještě zmínit klasické euromýty, které kolují nejen v České republice a stále se nedaří je dát na pravou míru. Když o těchto mýtech čtu nebo slyším, vždy se výborně bavím. Tyto mýty jsou převzaty z internetových stránek zastoupení Evropské komise v České republice, kde si je můžete přečíst celé.

26.01.2015

Stránky