Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Evropská komise

Nepůvodní invazní druhy - stále živé téma

“Bolševník velkolepý Evropská komise do prvního seznamu nezařadila. Prý neměla dostatečnou analýzu rizik. Podle informací získaných během této debaty bude nyní konečně zařazen v aktualizaci v roce 2017.”

10. listopadu 2016 jsem společně se svým portugalským kolegou Ricardem Serrão Santosem uspořádal v Evropském parlamentu debatu na téma Invazní nepůvodní druhy.

Humberto Delgado Rosa z generálního ředitelství Evropské komise pro životní prostředí a ředitel úseku pro přírodní zdroje komentoval vývoj implementace Nařízení 1143/2014 o invazních nepůvodních druzích, (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:

14.11.2016

Čína si chtěla „vyčekat“ status tržní ekonomiky

Tento týden se mne novinář opět dotazoval, zda by měla Evropská komise udělit Číně statut tržní ekonomiky. Můj postoj je v této záležitosti zcela jasný a konzistentní. Samozřejmě, že ne. Sice se blíží termín, kdy Čína vstoupila před patnácti lety do Světové obchodní organizace (WTO), ale ani po těchto letech nesplnila pět kritérií potřebných k uznání tržní ekonomiky. Čína podlle mého názoru prostě předpokládá, že si status tržní ekonomiky vyčeká. Při svém vstupu do WTO totiž Čína oznámila, že ještě neukončila proces přechodu na tržní ekonomiku a umožnila tak dalším členům Světové obchodní organizace uplatňovat po dobu 15 let antidumpingová cla. Jenže patnáctiletá lhůta doběhne přesně 11. 12. 2016 a přístupový protokol také stanoví, že po uplynutí tohoto přechodného období má

11.11.2016

Dnešní hlasování ve výboru ENVI ukázalo velmi kritický postoj k současnému vyjednávání TTIP

Kontroverzní obchodní dohoda mezi USA a EU je aktuálně předmětem mnoha debat a sporů. Svoje doporučení k dalším kolům vyjednávání, schvalují v těchto dnech i výbory Evropského parlamentu. Ten má, stejně jako jednotlivé členské státy EU, možnost dohodu o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) ve finále odmítnout.

14.04.2015

Už přes týden máme na hodinkách posunuté ručičky ciferníku a je mi jasné, že za půl roku znovu přijde někdo s touhle mediálně zajímavou lapálií. Tady v Evropském parlamentu se na tom tradičně pasou čeští poslanci za KDU - ČSL. Dříve to byla oblíbená kratochvíle paní Roithové, nyní převzali štafetu pánové Svoboda a Zdechovský.

08.04.2015

Stránky