Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Evropská unie

STK na sekačky nehrozí!

Byrokrati z Bruselu si opět vymysleli novou formu šikany a chtějí, aby sekačky na trávu splňovaly přísné emisní limity. To povede k vyšším cenám sekaček a než se nadějete, budete muset se sekačkami na povinnou kontrolu emisí. Alespoň to tvrdí zpráva původem z ČTK.

Není to pravda! Nenechte se opít rohlíkem, média a někteří politici znovu dělají z komára velblouda.

Proč člověk, který je v této oblasti naprosto nekompetentní, dává vyjádření k tématu, o kterém pravděpodobně slyšel poprvé? Ať pan Mach laskavě vysvětlí, proč hlasoval proti zákonu, který chrání zdraví lidí? Je mu jedno, jestli bagristi a traktoristi dostanou rakovinu? Absolutně tomu nerozumím.

Klíčovým prvkem tohoto návrhu samozřejmě nejsou sekačky. Je to zdraví a bezpečnost

09.07.2016

Vezměme rozum do hrsti a neřešme euromýty!

Tento týden jsme dostali od Evropské unie dárek a to v podobě možnosti nárokovat si 370 milionů korun, které si můžeme odečíst od svého příspěvku do rozpočtu EU. Laicky řečeno, privátní klub ocenil mimo jiné ČR jako svého člena za dobrou práci a snížil nám roční členství.

Proč se nepochválit? Proč nepoukázat na to, že jsme hospodářskou krizí prošli daleko lépe a úspěšněji než jiné unijní země? Ekonomika České republiky roste, nezaměstnanost mladých u nás je 10%, na rozdíl od například Španělska, kde je bez práce 44 % lidí v produktivním věku. Ano, pomohlo nám spoustu dalších jevů, vybrání vyšších úroků z prodlení, kurzové rozdíly a také nevyčerpání všech výdajových položek unijního rozpočtu, ale uvědomme si, že je to i rozpočtová kompenzace za nedávno představený

09.07.2016

Brexit, nebo Bremain - skutečným problémem je Evropská komise!

Současná kritická situace v Evropské Unii je nyní symbolizovaná a Britským referendem o setrvání v Evropské unii. Jenomže Brexit je v podstatě pouze symbolem, krize se samotného Brexitu v podstatě netýká. Téměř ve všech zemích EU lze pozorovat některé typické názory a pocity. Bez ohledu na to, jestli jsou pravdivé nebo oprávněné, tyto názory poté modelují vztah občanů k EU. Dostáváme se tedy do začarovaného kruhu.

Evropané mají dojem, že Evropské Unii nikdo nevládne, a pokud ano, tak špatně. Na základě dojmu, že je Unie ovládána pouze Německem a Francií pak například ve Švédsku posuzují Brexit jako další krok tímto směrem. Britové mají často pocit, že nedosáhnou na proces legislativní tvorby, že legislativní tvorbu neumí ovlivnit. V případě británie, která ovlivňuje

23.06.2016

Evropská unie hospodařila k dobru České republiky

Česká republika od Evropské unie zpětně dostane více než 370 milionů korun. Zasloužilo se o to unijní hospodaření v roce 2015, které skončilo značným přebytkem.

Rozpočet Evropské unie v minulém roce skončil s přebytkem více než 35 miliard korun. Tento výsledek jinak vyrovnaného rozpočtu byl způsoben kladným zůstatkem ve formě vybraných úroků z prodlení, pokut, kurzových rozdílů a jiných položek příjmů rozpočtu. Roli hrála i lehká míra nevyčerpání všech výdajových položek.

 „Pro Českou republiku tato úprava znamená velmi příjemných 370 milionů korun, o které si bude moct snížit svůj letošní příspěvek do evropského rozpočtu,“ komentuje dopady návrhu europoslanec Pavel Poc.

Rozpočet Evropské unie se momentálně

16.06.2016

Stránky