Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Glyfosát

Konference: "GLYFOSÁT: ANO či NE?"

Evropský parlament, ASP 5E2, 2. března, 15:00-19:00

registrace: josef.novotny@europarl.europa.eu

AGENDA zde

Přímý přenos z konference zde.

V roce 2015 Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) společně s členskými státy EU dokončily re-evaluaci glyfosátu, aktivní složky nejpoužívanějšího herbicidu na světe. Zpráva dochází k závěru, že je nepravděpodobné, že by glyfosát představoval karcinogenní riziko pro člověka. Organizace a vědci mají své pochybnosti o této chemické látce.

 

24.02.2016

ČT Nedej se - V zajetí pesticidů

Podle nedávného průzkumu má téměř polovina Evropanů v těle stopy nejrozšířenějšího pesticidu – glyfosátu, který je účinnou složkou Roundupu. Do konce roku 2017 by Evropská komise měla rozhodnout, zda dál povolí jeho užívání anebo zda jeho užití zakáže.

Celý rozhovor zde : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10782831463-nedej-se-plus/217562248410008-v-zajeti-pesticidu/

14.03.2017

Evropská unie chce zakázat glyfosát. Zemědělci tomu chtějí zabránit, obchody ho již stahují

"To není boj s glyfosátem, to je boj s rakovinou. Skutečná prevence je pouze odstraňování karcinogenních látek z našeho životního prostředí a potravního řetězce. No a o to se snažím a je mi naprosto lhostejné, jestli jde o glyfosát, nebo o ftaláty," vysvětluje svou motivaci Poc, původní profesí biolog.

Celý článek v Hospodářských novinách zde : http://archiv.ihned.cz/c1-65354040-evropska-unie-chce-zakazat-glyfosat-zemedelci-tomu-chteji-zabranit-obchody-ho-jiz-stahuji

05.07.2016

Finální bitva o glyfosát se odkládá o rok a půl

Autorizace karcinogenního glyfosátu, která měla zítra vypršet, byla Evropskou komisí prodloužena bez právně závazných omezení o 18 měsíců. Komise se dostala do pasti vlastního alibismu a byla nucena přijmout rozhodnutí bez podpory členských států, bez podpory Evropského parlamentu a bez podpory Evropské veřejnosti, jen aby zabránila žalobám výrobců. Tento zoufalý krok Evropské komise je špatný pro všechny, protože jen prodloužil období nejistoty. Finální bitva se tedy odkládá o rok a půl.   

Citace : http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/evropska-komise-dala-roundupu-a-dalsim-glyfosatovym-herbicidum-zelenou-na-rok-a-pul

30.06.2016

Stránky