Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Glyfosát

Konference: "GLYFOSÁT: ANO či NE?"

Evropský parlament, ASP 5E2, 2. března, 15:00-19:00

registrace: josef.novotny@europarl.europa.eu

AGENDA zde

Přímý přenos z konference zde.

V roce 2015 Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) společně s členskými státy EU dokončily re-evaluaci glyfosátu, aktivní složky nejpoužívanějšího herbicidu na světe. Zpráva dochází k závěru, že je nepravděpodobné, že by glyfosát představoval karcinogenní riziko pro člověka. Organizace a vědci mají své pochybnosti o této chemické látce.

 

24.02.2016

Boj o glyfosát – historicky nejdelší prohlášení Evropské komise

Během debaty vystoupilo 32 řečníků, naprostou většinu komisař Andriukaitis nepřesvědčil o tom, že je postup Evropské komise správný. Až na výjimky europoslanci hodnotili jeho vystoupení velmi kriticky, včetně mě. Před dvěma lety se mi podařilo zastavit autorizaci glyfosátu na dalších patnáct let. Při včerejším projevu na plénu jsem měl 1,5 minuty na to, abych uvedl na pravou míru všechny přešlapy z projevu Komise. Nerovný boj 20 minut X 1,5 minuty.

Pane předsedo, jen abych uvedl na pravou míru všechny přešlapy z projevu Komise, potřeboval bych pět minut, ne jednu a půl!

Jen namátkou, parlamentní rezoluce například požadovala autorizaci maximálně na 7 let, a s takovou sadou omezení, která by zajistila

14.06.2017

ČT Nedej se - V zajetí pesticidů

Podle nedávného průzkumu má téměř polovina Evropanů v těle stopy nejrozšířenějšího pesticidu – glyfosátu, který je účinnou složkou Roundupu. Do konce roku 2017 by Evropská komise měla rozhodnout, zda dál povolí jeho užívání anebo zda jeho užití zakáže.

Celý rozhovor zde : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10782831463-nedej-se-plus/217562248410008-v-zajeti-pesticidu/

14.03.2017

Evropská unie chce zakázat glyfosát. Zemědělci tomu chtějí zabránit, obchody ho již stahují

"To není boj s glyfosátem, to je boj s rakovinou. Skutečná prevence je pouze odstraňování karcinogenních látek z našeho životního prostředí a potravního řetězce. No a o to se snažím a je mi naprosto lhostejné, jestli jde o glyfosát, nebo o ftaláty," vysvětluje svou motivaci Poc, původní profesí biolog.

Celý článek v Hospodářských novinách zde : http://archiv.ihned.cz/c1-65354040-evropska-unie-chce-zakazat-glyfosat-zemedelci-tomu-chteji-zabranit-obchody-ho-jiz-stahuji

05.07.2016

Stránky