Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Tiskové zprávy

Členské státy Evropské unie dnes odmítly schválit používání chemické látky glyfosát v EU na dalších 15 let.

O osudu nejpoužívanějšího herbicidu na světě se bude rozhodovat v příštích měsících. Dnešní hlasování bylo odloženo na neurčito, musí ale proběhnout do konce června tohoto roku, kdy glyfosátu vyprší v EU licence na jeho používání.

Glyfosát je nejpoužívanější přísada přípravků na potírání plevele na světě, používá se převážně v zemědělství, ale i na běžnou údržbu dětských hřišť, zahrad nebo veřejných parků. Z dostupných přípravků obsahuje glyfosát např. RoundUp, dobře známý i u nás.

V roce 2015 Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny Světové zdravotnické organizace zařadila glyfosát na seznam pravděpodobně karcinogenních látek. Americký stát Kalifornie na to zareagoval zařazením glyfosátu na seznam látek způsobujících rakovinu, například Srí Lanka

09.03.2016

Europoslanci ČSSD ostře odsuzují včerejší útok na Charlie Hebdo

Poslanci české sociálně demokratické delegace ostře odsuzují včerejší teroristický útok na francouzské noviny Charlie Hebdo. Označili jej za zavrženíhodný a ohavný. Včera ve večerních hodinách se také před budovou Evropského parlamentu zúčastnili minuty ticha za oběti útoku.

Předseda delegace Pavel Poc za klub uvedl: „Nic nemůže tento barbarský čin ospravedlnit. Nešlo pouze o krutý atak vůči novinářům, je to útok na svobodu slova a demokracii jako takovou. Myslíme na oběti tohoto zločinu a soucítíme s jejich rodinami a přáteli.“

Pavel Poc dodal: „Nesnáším jakýkoli fundamentalismus. Zločinci tohoto typu musí být zatčeni, souzeni a tvrdě potrestáni. S multikulturní společností to ale nemá co dělat. Nenechme se v prvotní

16.01.2015

Evropský parlament dal nové Komisi zelenou

Předseda sociálně demokratické delegace Pavel Poc ke zvolení nové Komise uvedl: "Evropská komise začne na plné obrátky fungovat v listopadu, Juncker má mnoho plánů a dal hodně slibů. Ambice nové Komise zejména v sociální oblasti, snižování nezaměstnanosti a investičního plánu bude Frakce Socialistů a demokratů podporovat. Pokud by se Junckerova komise nějak opožďovala, nebudeme váhat ji povzbudit."

"Nejsem nijak nadšen ze struktury Komise, to se podle mě opravdu nepovedlo. Ale uvidíme, co ukáže praxe. Bude mě velmi zajímat, zda nejsou některé politiky diskriminovány nebo naopak protěžovány na úkor jiných. Ať už vědomě a chtěně nebo nevědomky."

"Jsem velice rád, že se stal nakonec místopředsedou Komise sociálně demokratický slovenský

22.10.2014

Sociální demokraté podpořili Junckerovu kandidaturu na předsedu Komise

Europoslanci ČSSD dnes na plenárním zasedání Evropského parlamentu podpořili Jeana-Clauda Junckera při volbě předsedy Evropské komise. Přihlásili se tak k programu Nový začátek pro Evropu, který zohledňuje hlavní politické priority ČSSD.

Sociální demokraté vítají, že volba Jeana-Clauda Junckera předsedou Evropské komise poprvé zohlednila výsledek evropských voleb při rozhodování o obsazení tohoto klíčového postu. Členské země tak vyslaly jasný signál o novém, demokratičtějším směřování Evropské unie, ve kterém má hlas občanů větší váhu.

Volbou Jeana-Clauda Junckera europoslanci ČSSD podpořili především nový politický program pro následující pětileté funkční období Evropské komise. Nově zvolený předseda Komise dal jasně najevo, že jeho

15.07.2014

Pavel Poc: Jednání byla tvrdá, ale máme, co jsme žádali

První plenární zasedání Evropského parlamentu po volbách přineslo vyjednávání o rozdělení výborů, obsazení předsednictva EP, ale také jednotlivých politických frakcí. Z pohledu Delegace ČSSD, kterou vede znovu zvolený europoslanec Pavel Poc, záleží především na pokrytí co nejdůležitějších výborů pro hájení hlavních zájmů České republiky.

04.07.2014