Chceme-li čelit dnešní epidemii rakoviny,

potřebujeme posílit prevenci

a včasnou diagnózu

rakovinných onemocnění

Vyjádření

Letní čas, znovu a znovu a znovu a ………

Vždycky když nám “ukradnou” nebo “přidají” hodinu spánku, vyrojí se maily a dopisy se žádostmi, aby nám zlá Evropská unie přestala letní časem kazit život a my, europoslanci, abychom konečně něco dělali a zařídili to. Čas od času, vždycky s novou várkou nováčků v Europarlamentu, se najdou někteří, kteří si tuto věc vezmou jako mediálně přitažlivé téma a začnou se jí zabývat a pak to vyšumí do ztracena protože dotyční zjistí, že Evropský parlament s letním časem prostě nic udělat nemůže.

Podle některých kolegů nicméně je letní čas nařízen Evropskou unií a toto přesvědčení odvozují z existence evropské směrnice 2000/84/ES, kterou se stanoví začátek a konec letního času pro všechny členské státy společenství z důvodu harmonizace podmínek vnitřního trhu. Evropský komisař Kallas ale

03.12.2015

Pavel Poc: Europoslanci ODS opět hlasovali proti zájmům České republiky

Europoslanec Zahradil ve své tiskové zprávě minulý týden obvinil evropské poslance vládní koalice a TOP09 z podpory uprchlických kvót v souvislosti s hlasováním o rozpočtu Evropské unie na rok 2016. Současně uvedl, že on a jeho kolega Tošenovský financování relokačního mechanismu nepodpořili a naopak podporují navýšení prostředků pro agentury FRONTEX a EUROPOL.

Pokládám za nutné se důrazně ohradit proti tvrzení pana Zahradila, že hlasování o rozpočtu znamená schvalování kvót. Není to pravda. Povinný relokační mechanismus byl schválen v září a samozřejmě, že europoslanci za ČSSD hlasovali v souladu s pozicí české vlády proti němu.

Pan Zahradil ve své tiskové zprávě reaguje na hlasování o finální dohodě o rozpočtu ve Štrasburku minulý týden, která prošla dvěma úpravami.

01.12.2015

K aktuální situaci Řecka

„Případný státní bankrot zasáhne v Řecku nejhůř ty nejchudší a nejzranitelnější,“ vyjadřuje obavy z hospodářských a společenských následků Pavel Poc a dodává: “Finančně je možná dnes zbytek EU od Řecka oddělený, ale geopolitické souvislosti jsou vzhledem k problémům s migrací a Ruskem velmi významné pro celou EU a od představitelů členských států by bylo hodně naivní myslet si, že se nás to netýká.“
„Zástupci členských zemí musí co nejdříve svolat evropský summit. Minimálně je potřeba se domluvit na přechodném režimu, který dovolí Řecku přečkat období od 30. června do 5. července, na kdy je naplánováno referendum,“ popisuje Pavel Poc nejbližší nezbytné kroky.
 

30.06.2015

K oběhovému hospodářství

"Už tu nejde jen o příležitost nebo možnost, pro Evropu je to nutnost," glosuje Poc a dodává: "Abychom byli konkurenceschopní v globálním ekonomickém měřítku, závisí to na inovacích a udržitelnosti. Investice do oblasti našeho životního stylu a našeho ekosystému jsou klíčem k vybudování nového modelu rozvoje, který přinese tvorbu pracovních míst a blahobyt."

"Každý rok je v EU použito více než 56 milionů tun plastů, přičemž se z nich recykluje pouhých 26%. Zbytek je spáleno, skončí na skládkách nebo v oceánu. Jako sociální demokraté jsme tlačili na povinný cíl 50% snížení znečištění moří do roku 2025. A na tomto povinném cíli trváme i nadále."

19.06.2015

K přístupovým vyjednáváním EU s Tureckem

Pavel Poc k přístupovým vyjednáváním EU s Tureckem: "Ano, i my máme některé vážné obavy v určitých oblastech vývoje Turecka. To ale nesmí být důvodem odvrátit se od něho. Musíme vytvořit stálou platformu pro dialog s cílem dosáhnout pokroku v oblastech základních práv a právního státu. Formát přístupových jednání je pro to ideální. Chceme, aby EU zůstala měřítkem reformního procesu v Turecku a je velmi důležité, že dal svým hlasováním Evropský parlament jasně najevo snahu zústat pro novou tureckou vládu konstruktivním partnerem."

18.06.2015

Stránky